تحریم هواوی و تاثیر آن بر نوع های نو
به علت قرارگیری نام شرکت Huawei در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا امریکا , هوواوی به سیستم‌ها و موجودی‌های قطعات خویش برای جایگزینی سیستم دلیل اندروید و قطعات استفاده شده در بدنه روی آورده است .

اعم از گوشی‌های هوشمند مارک Huawei که بر این اساس و بعداز این ممنوعیت ساخته و ارائه شد , گوشی Huawei Mate 30 Pro ( هواوی میت 30 پرو ) است . این موبایل نهایی جور پرچمدار این مجموعه در سال میلادی کنونی است که بر طبق فناورانه‌ترین تکنولوژی روز دنیا طراحی و ایجاد شده است . Huawei Mate 30 Pro با دقت به داده ها دوربین و نمایشگری که دارد , قادر است به عنوان شایسته ترین موبایل این مارک در سال 2019 شناخته شود .

مانیتور Huawei Mate 30 Pro به صورت آبشاری بوده و از گوشه‌ها در جهت زیر تاب برداشته است . تیم دوربین‌های این موبایل 4 عدد میباشند که به طور هم‌زمان کار کرده و امکان عکسبرداری حرفه‌ای را مهیا نموده‌اند .

ازجمله ضعف‌های این گوشی گوشی , می‌توان عدم پشتیبانی از سرویس ها Google Mobile نظیرGoogle Play Store , Gmail , Google Maps را اسم موفقیت . اما , جدیدا به وسیله ببسایتی به نام LZPlay . net می‌توان این برنامه‌ها را به گوشی اضافه کرد . دسترسی بدین تارنما از طریق یک کلید بر روی مانیتور امکان‌پذیر است . برنامه‌های دیگر در هنگام اجرا مشکلی را نشان نمی‌دهند . مشتریان می توانند در طول تنظیم گوشی خویش دقایقی را صرف افزودن این برنامه‌ها کنند و به راحتی این خدمات را اضافه کنند .

شایان ذکر است که در صورت استفاده از LZPlay . net احتمالا خطاها امنیتی و صادر شدن جواز به یک کمپانی ناشناس ایجاد شود , به دلیل آنکه Huawei اعلام کرده که هیچ ارتباطی با LZPlay نداشته و مسئولیتی درمقابل اشتباهات احتمالی ندارد . به عنوان مثال در اوایل هفته ادرس سایت LZPlay با خلل روبرو شده و به گزارش بعضا یوزرها سعی Google Pay توقیف شد . به گفته یک‌سری مبداء داخلی و فرنگی Huawei , این برند مایل به نامگذاری این سایت نبوده است .

البته به کارگیری از سایت LZPlay . net هنوز هم پاسخگوی نیاز مشتریان است . بعضا مصرف‌کنندگان گزارش داده‌اند که در فعال سازی سرویس‌های متفاوت Google Mobile با مشکلی روبرو نشده‌اند و آن‌ها‌را به راحتی بر روی Huawei Mate 30 Pro نصب و فعال سازی نمودند .

پس مشکلاتی که در فعال سازی Google Pay برای بعضی یوزرها صورت می‌دهد ناشی از چیست؟

این نقص‌ می‌‌تواند وابسته به این این قضیه که سیستم ادله Huawei با به کار گیری از کدام ورژن EMUI کار می‌نماید , ایجاد شود . یک عدد دیگر از یوزرها گوشی‌های Huawei گزارش داده‌است که بقیه گوشی‌های این برند نیز با این اختلال روبرو شده‌اند , در حالی که تا قبل از این تمام سرویس ها Google Mobile سوای خلل بر روی آن ها اجرا می‌شده است . این داستان می‌تواند بجهت نو کردن EMUI 10 نیز حادثه بیفتد . اما با توجه به این قضیه که اکثری از کاربران این گوشی خارجی می‌باشند , دریافت سود قطعی و حقیقی درباره این زمینه کار چندان آسانی نمیباشد .Advertisement

Share This Story

Get our newsletter